banner

יצירת קשר
לא על השומן לבדו

ה

יוני
פורסם: 6/4/2012

מאמר זה שייך לקטגוריית צלוליט

 

הצלוליט בעצם מהווה בעיה אסתטית לא נעימה שרוב הנשים סובלות מכך. למעשה, כ- 90 אחוז מקרב הנשים סובלות מתופעת  הצלוליט. מה גורם להופעת צלוליט? ובכן יש מס'' סיבות הכוללות תזונה לקויה, לידות, שימוש בגלולות להריון ויש אפילו שסבורים ששימוש בנעלי עקב לאורך זמן גורמים להופעת הצלוליט. 

לאחרונה התבצעו מחקרים חדשים אשר מצביעים על כך שהסיבה העיקרית לתופעת הצלוליט היא בעיה בזרימת הדם לכן יש צורך בטיפול שיצליח לחדור לעומק העור ולהמס את שכבת הצלוליט.

הצלוליט הוא למעשה ריכוזי שמון הנראים לעין. הוא מופיע בדרך כלל באזורים ספציפיים בגוף כגון: ירכיים, ישבן, מותניים, בטן, וזרועות. הצלוליט אינו נחלתם של השמנות בלבד הוא יכול הופיע גם אצל נשים רזות. למעשה, תאי השומן בעצם ממוקמים בשכבת העור התחתונה שלא כשומן רגיל הממוקמת על השריר. תאי השומן הכלואים בשכבת העור התחתונה, אינם נגישים לצורך יצירת אנרגיה, לכן ברוב מקרים כאשר מרזים הצלוליט עדיין נשארלכן דיאטה לא מהווה פתרון יעיל כנגד צלוציט כי השומן אינו נגיש כמקור אנרגטי. למעשה , לאחר ההרזיה רוב הסיכויים הם שהצלוליט יהיה יותר בולט לעין. 

אז איך מטפלים בצלוליט ובכן יש מס'' טיפולים בשוק והיצע רב. 
שיטה ידועה היא שיטת ''CK2''. .השיטה נועדה לעצור את התפשטות הצלוליטיסלמזער אתו הצלוליט  ואת עודף המשקל, וכן למנוע הישנותם בעתיד.כמובן יש לערוך אבחון לפני הטיפול ולאמוד את רמת החומרה של הצלוליט. פרמטרים נוספים שמהווים משקל חשוב להצלחת הטיפול הוא גיל המטופלת, מצב בריאותי וסגנון החיים. לכן חשוב  שהאבחון המקצועי יעשה על ידי מאבחן/ת מקצועי בעל ידע רב-תחומי הכולל בין היתר את הפיזיולוגיה הנשית, תחום התזונה ותוספי התזונה ותחום הפסיכולוגיה.

השיטה בעצם דוגלת בתזונה נכונה, בוויטמינים ובמזון מותאם לפי הנתונים הפיזיולוגיים של האישה. לפי שיטה זו מותאמת לכל מטופלת תכנית המתאימה לה אישי. התוכנית האישית כוללת גם טיפולים בקליניקה: טיפולים, באמצעות מכשור, פירוק פיזי של מצבורי הצלוליטיס, הגמשה והצערת העור. בנוסף, השיטה כוללת הנחיות לטיפול ביתי על מנת לשמור על לשפר ולתעל את תהליך הטיפול. התוצאות לרוב ניכרות לעין ומלמדות על עור חלק, מוצק, הפחתה במשקל ועלייה בריכוזי המים בגוף.

למעשה, יש חשיבות רבה לתזונה נכונה ופעילות גוף כדי למנוע וכדי להלחם בתופעת הצלוליט. הפעילות המומלצת היא פעילות אירובית, או אימוני הליכה, אופניים ועוד. בנוסף, חשוב לשלב תרגילי כוח המהווים חשיבות מרובה הן בתוספת מסת שריר מה שעוזר לשריפת השומן , חיזוק השרירים ורקמות החיבור.כמו כן, רצוי לשלב עיסוי אינטנסיבי כדי לשפר את זרימת הדם לאזורים הבעייתיים ובכך לגרום לפירוק מסות השומן. רבים גם החלו להשתמש בגלילי סטירופון, כדי להעביר משקל באזורים שונים בגוף. 

שיטות נוספות כוללות טיפול באינפרא אדום או בפילינגים לעור שעוזרים להמסת ריכוזי השומן. אולם הטיפ הכי חשוב, הוא בעיקר לשתות מים ולסגל אורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית ותזונה נכונה ומבוקרת.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 אתרים מומלצים: קוסמטיקה | מידע: אודות החברה | פרסם באתר | הוסף למועדפים
עוד אתרים:   קרמיקה |  ארונות אמבטיה |  שיפוצים |  ריצוף ואמבט |  
 רהיטים שופ | פורטל הרהיטים - חדרי ילדים

  המידע באחריות המפרסמים באתר   פורטל קוסמטיקה © 2016